Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Utakmica bez pobjednika u Sv. Martinu na Muri u sjeni ozljede Horvata

Derbi 27. kola MŽNL Čakovec-Varaždin u Svetom Martinu na Muri odigrali su Polet i Nedelišće pred 400-tinjak gledatelja po vjetrovitom vremenu. Nogometaši Nedelišća utakmicu su otvorili na najbolji mogući način, već u 2. minuti iz udarca iz kuta ubacio je Zoran Lukavečki, a loptu je u mrežu glavom pospremio Nino Pintarić. Polet u zadnje četiri utakmice nije primio pogodak.

Vodstvo nismo uspjeli dugo zadržati, obrana je izigrana u 8. minuti, Evald Vinko proigrao je Nikolu Ferlina koji izlazi sam pred Karla Kocijana i u maniri rutinera zabija za 1:1. Do kraja poluvremena vidjeli smo puno borbe na terenu, ali bez izrazitih prilika za pogodak. Naša momčad odigrala je dobrih 45 minuta, te je bila nešto teži zalogaj Poletovcima, a zasluženo nije bila u rezultatskom minusu. U nastavku utakmice kao da su potpuno druge momčadi izašle na teren.

U susretima bez rezultatskog značaja poput ovog koji je trebao biti svojevrsni praznik međimurskog nogometa rijetko se viđa toliko nervoze koju su prikazali i domaći i gostujući nogometaši. U prvih pola sata drugog dijela nekoliko puta je ozbiljno zaiskrilo na terenu uz jedan blaži sukob s međusobnim naguravanjem između igrača. Nakon toga dolazi kobna 77. minuta, u jednom duelu s Markom Bađarijem u ogradu je udario Petar Horvat i ostao ležati na travnjaku.

Prekid je potrajao 12 minuta, a igra se nastavila kad je Horvat premješten izvan granica terena za igru, ubrzo zatim stiglo je i vozilo hitne pomoći te mu je pružena pomoć. Susret je priveden kraju neriješenim rezultatom postavljenim na samom početku utakmice. U prilikama je prednjačio domaćin, te treba posebno istaknuti Kocijana koji je već u 46. minuti upisao dvije sjajne obrane kad je iz blizine pucao Luka Bobičanec, a do kraja susreta imao je i još nekoliko dobrih intervencija.

Ovaj neriješen ishod za Polet znači kraj impresivnog niza od čak 12 uzastopnih pobjeda, a Nedelišće je i četvrti put zaredom uspjelo ostati neporaženo na gostovanju u Sv. Martinu na Muri. Pred našom momčadi sada su nove dvije gostujuće prvenstvene utakmice, a prva je na rasporedu iduće nedjelje u Novom Marofu, kao zagrijavanje pred prvu finalnu utakmicu kupa protiv Međimurja.

P.S.
Poruka navijačima Poleta: Vaša odanost klubu prešla je svaku mjeru kad je Pero završio u ogradi gdje nije bilo nikakve namjere od strane našeg igrača i njegovog praktički dojučerašnjeg suigrača. Pero je upravo u Nedelišću dobio priliku zaigrati ozbiljan seniorski nogomet i u sezoni i pol koju je proveo kod nas prometnuo se u neizostavnog prvotimca, obrambeni igrač s nepunih 20 godina. I nitko mu nije zamjerio kad je bijelo-crni dres zamijenio crveno-bijelim. To nemojte zaboraviti kad ćete sljedeći put vrijeđati naše nogometaše.

Rezultati 27. kola: Podravina - Plitvica 3:2, Nedeljanec - Sloboda 3:2, Varteks - Zelengaj 7:1, Pušćine - Mladost Komet 3:2, Zadrugar - Međimurec 2:3, Jalžabet - Rudar 0:2, Novi Marof - Sloga 3:1


NK Polet - NK Nedelišće 1:1 (1:1)
Igralište: NK Polet, Sv. Martin na Muri / Gledatelja: 400
Suci: Novosel, Jarnjak, Šambar / delegat: Vodopija

Strijelci: 0:1 Pintarić 2', 1:1 Ferlin 8'

Polet: Jambres, Sakač, Goričanec (od 57. Radiković), Barat, Ferlin (od 71. Karlovčec), Horvat (od 77. Vršić), Turk, Šoštarić, Vinko, Herceg (od 46. Cvetković), Bobičanec

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić (od 72. Vibovec), Kosir, Brlenić, Filipović, Ericson (od 55. Marčec), Panić, Mesarić, Lukavečki (od 57. Vizinger), Bađari (od 79. Špicar)

Pero, drži se! Želimo ti što brži povratak na teren!

Foto: NK Polet / NK Nedelišće