Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Finale Kupa Međimurja: Nedelišće osvaja 3. put ili Međimurje 5. put?

Natjecanje u Kupu Međimurja došlo je do samoga finala, a ove sezone u njemu će snage odmjeriti glavni favoriti - prvi nositelj Međimurje iz Čakovca i drugi nositelj Nedelišće. Kolo prije kraja Međimurje je osiguralo naslov prvaka u 3. HNL - Istok te im ovom prilikom na tome i čestitamo, dok nogometaši Nedelišća još moraju odraditi dva kola bez rezultatskog imperativa.

Put do finala bio je teži za čakovečkog trećeligaša i vrlo lako moglo im se dogoditi da rano napuste natjecanje. U šesnaestini finala igrali su u gostima protiv Rudara kod kojeg se pobjednik odlučio nakon jedanaesteraca, sa 7:6 preciznije je bilo Međimurje. U osmini finala gostovali su kod Omladinca u Novom Selu Rok i opet bili na rubu ispadanja, no borbeni domaćini nisu uspjeli postići više od jednog pogotka. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a nakon jedanaesteraca 4:2 za čakovečku momčad.

Proljetni dio kupa odigrali su puno bolje, u četvrtfinalu su u Palovcu protiv Dinama slavili s uvjerljivih 5:0, a već nakon prvog poluvremena imali su čak četiri pogotka prednosti. U polufinalu su u odigranoj utakmici i pol bili bolji od Slobode iz Slakovca, prvu utakmicu igrali su u gostima i ostvarili pobjedu 3:2, te nakon vodstva od 3:0 dali nadu Slakovčanima. U Čakovcu je nakon prvih 45 minuta bilo 4:0 za Međimurje, a igrači Slobode nisu izašli na teren u drugom dijelu.

Momčad Nedelišća se na putu do finala nije toliko mučila, iako je problema bilo. U šesnaestini finala bez poteškoća je u Donjem Hrašćanu svladan Borac s 5:2 u miješanom sastavu. U osmini finala na Tratama smo dočekali belički BSK i u prvom dijelu poveli 2:0, a gosti su do kraja tek uspjeli smanjiti na konačnih 2:1, posljednjih pola sata strepilo se da BSK ne postigne pogodak za izjednačenje. Za razliku od Čakovčana naši nogometaši imali su u proljetnom dijelu više problema.

U četvrtfinalu gostovanje kod ČSK-a u Čehovcu, u praktički najjačem sastavu nije bilo pogodaka protiv županijskog drugoligaša nakon 90 minuta te se o polufinalistu odlučivalo udarcima s 11 metara. Igrači Nedelišća bili su prisebniji i s 4:2 ostvarili prolazak u iduću fazu kupa. Polufinale protiv susjednog Međimurca dobro je završilo, u prvoj utakmici bilo je 0:0, dok je u uzvratu odigranom u Nedelišću naša momčad zasluženo slavila s 3:1 nakon što su gosti rano poveli.

Međimurje se nakon 29 odigranih utakmica u 3. HNL - Istok nalazi na 1. mjestu s osiguranim naslovom prvaka i sa 61 osvojenim bodom (19 pobjeda, 4 remija, 6 poraza) i gol-razlikom 56:25. U proljetnom dijelu imaju sjajan učinak s 34 boda (11 pobjeda, 1 remi, 2 poraza). Najbolji strijelac kluba, a ujedno i prvenstva je Nenad Erić s 21 pogotkom, a daleko iza njega je iskusni Ivan Režić sa sedam postignutih pogodaka.

Nedelišće se nakon 28 odigranih utakmica u MŽNL Čakovec-Varaždin nalazi na 4. mjestu s 50 osvojenih bodova (15 pobjeda, 5 remija, 8 poraza) i gol-razlikom 55:34. U proljetnom dijelu naša momčad osvojila je 22 boda (6 pobjeda, 4 remija, 3 poraza) i dugo držala niz bez poraza nakon čega su upisana dva uzastopna. Najbolji klupski strijelac je Boris Kosir sa 14 pogodaka, a slijedi ga Goran Međumurac sa osam.

Klubovi su dosad odigrali osam službenih međusobnih susreta, a s pet pobjeda znatno uspješnije je Međimurje, dvije utakmice završile su bez pobjednika, a jedna pobjedom Nedelišća, prije dvije sezone u četvrtfinalu kupa. Gol-razlika je uvjerljivo na strani čakovečkog kluba i iznosi 19:5. Ovo je drugi put da se klubovi susreću u finalu, 2004. Međimurje je slavilo s 5:1. Što se tiče povijesti, Nedelišću je ovo sedmo finale (dvije pobjede), a Međimurju peto i dosad su uvijek osvajali.

Zbog isključenja kojeg je zaradio u 28. kolu MŽNL u Novom Marofu za našu momčad pravo nastupa u utorak nema Nino Pintarić. Ali nošeni velikom i glasnom podrškom svojih brojnih navijača nogometaši Nedelišća dati će u ukupnih 180 minuta sve od sebe kako ne bi sve ostalo samo na finalu. Samo pobjednici se pamte.

Prva utakmica finala Kupa Međimurja između Nedelišća i Međimurja odigrat će se u utorak (30. svibnja) na SRC-u Trate u Nedelišću s početkom u 17:30 sati!