Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Poraz u Novom Marofu s ispremiješanim sastavom

Dva dana prije prve utakmice finala županijskog kupa Nedelišće je odradilo 28. kolo gostovanjem u Novom Marofu kod istoimenog domaćina. Osim kartoniranih Mladena Filipovića i Marka Bađarija manju minutažu dobila je većina prvotimaca, dok neki nisu ni zaigrali u utakmici u kojoj rezultat nije bio od velikog značaja.

Domaćin je prvi ozbiljnije zaprijetio preko Sebastijana Štrige čiji udarac je u 4. minuti obranio Dario Novak. Na drugoj strani uslijedile su dvije prilike Nedelišća, u 12. minuti dobar udarac Zorana Lukavečkog s 18 metara obranio je vratar Novog Marofa David Sabolek, a samo dvije minute kasnije zaustavio je i pokušaj Gorana Međumurca iz blizine. Nakon toga po jedan gol u mreži svake momčadi. Domaći su uspjeli doći u vodstvo u 21. minuti pogotkom Mislava Sakača.

A već u 22. minuti udarac Lukavečkog s oko 20 metara bio je nezaustavljiv za domaćeg vratara i za ekspresno izjednačenje rezultata. Naša momčad bila je blizu preokreta kad je u 27. minuti Manuel Marčec ubacio prema Borisu Kosiru koji puca glavom, a lopta od bloka odlazi nekoliko centimetara od stative, ali u krivu stranu. U 32. minuti Sakač pogađa prečku, no domaćin je uspio vratiti vodstvo u 40. minuti kad je Novaka uspio prebaciti Dominik Zeko.

Domaćin u 42. minuti nije iskoristio kazneni udarac, pokušaj Marka Pavlovića obranio je Novak. U nastavku utakmice Novi Marof u 56. minuti dolazi do trećeg pogotka, iz daljine je precizan bio Karlo Kranjec za 3:1. Za Nedelišće je novi udarac u okvir protivničkih vratiju upisao Međumurac iz slobodnog udarca, a već nakon 15-tak minuta obavljene su četiri izmjene te su mlađi igrači dobili značajniju minutažu. Od prilika još vrijedi istaknuti udarac Ericsona u 78. minuti kojeg je obranio Sabolek.

Pet minuta prije kraja Nedelišće je ostalo s deset igrača na terenu. Neshvatljiv je i teško je objasniti potez stopera Nine Pintarića u situaciji kad već ima žuti karton da u 85. minuti ide pljuvati protivničkog igrača što je glavni sudac opravdano sankcionirao izravnim crvenim kartonom, s kojim propušta prvu finalnu utakmicu protiv Međimurja. Svi juniori odradili su dobar nastup, a istaknuli su se Fran Vibovec i Karlo Marciuš.

Rezultati 28. kola: Sloboda - Podravina 0:1, Rudar - Zadrugar 3:0, Mladost Komet - Varteks 0:1, Zelengaj - Nedeljanec 1:1, Sloga - Jalžabet 1:4, Plitvica - Polet 0:6, Međimurec - Pušćine 3:3


NK Novi Marof - NK Nedelišće 3:1 (2:1)
Igralište: Športski park, Novi Marof / Gledatelja: 150
Suci: Vugrinec, Kapeš, Vitez / delegat: Mezga

Strijelci: 1:0 Mi. Sakač 21', 1:1 Lukavečki 22', 2:1 Zeko 40', 3:1 Kranjec 56'

Crveni karton: Pintarić (Nedelišće) 85'

Novi Marof: Sabolek, Harmicar, Kranjec, Zrno, Mi. Sakač (od 90. M. Horvat), Beštek, Zeko (od 42. Šantek), Crnković (od 46. Ma. Sakač), Štriga, I. Horvat, Pavlović (od 75. Loborec)

Nedelišće: Novak, Vibovec, Pintarić, Kosir, Brlenić (od 46. Vrček), Marčec (od 53. Marciuš), Špicar, Ericson, Mesarić (od 58. Kocijan), Međumurac (od 62. Cvetković), Lukavečki