Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Ogromna tri pogotka prednosti za Međimurje uoči uzvrata

Kao što je bilo i najavljivano, igrače i brojne gledatelje, kojih se na prvoj utakmici finala Kupa Međimurja u kojoj su se u Nedelišću sastali istoimeni međužupanijski ligaš Nedelišće i trećeligaš Međimurje iz Čakovca okupilo oko 500-tinjak, dočekalo je vrlo vruće vrijeme, a gosti na uzvrat nose veliku prednost.

Nogometaši Nedelišća su po običaju krenuli napadački i do polovice prvog poluvremena imali tri prilike za pogodak. Boris Kosir se već u 5. minuti našao pred gostujućim vratarem Deanom Šafarićem i pucao u njemu bliži kut, ali lopta odlazi malo pored vratnice. U 10. minuti Goran Međumurac bježi protivničkoj obrani i ide sam na vratara, no na kraju u vrlo izglednoj prilici puca ravno u Šafarića.
 
Međumurac je u 20. minuti pokušao i iz slobodnog udarca na oko 25 metara, ali lopta odlazi preko gola. U 28. minuti Međimurje je imalo slobodan udarac, ali pokušaj Ivana Režića također odlazi preko gola. Samo dvije minute kasnije u jednoj akciji gostujuće momčadi odbijenu loptu pokupio je Stjepan Oštrek, no iz blizine je uspio tek pucati ravno u vratara Nedelišća Karla Kocijana.
 
Čakovčani dolaze u vodstvo u 33. minuti, s ruba šesnaesterca slobodan udarac izveo je Dejan Slunjski i pogodio za 0:1. Nakon toga Međimurje je još u 40. minuti zaprijetilo preko Nenada Erića čiji udarac je obranio Kocijan. U drugom poluvremenu opet je naša momčad prva imala ozbiljniju priliku, nakon lijepe akcije Međumurac šalje povratnu loptu do Mladena Filipovića čiji udarac s oko 18 metara je bio blokiran.
 
Gosti su prednost povećali u 61. minuti kad je nakon ubačaja sa strane bez poteškoća neometan poentirao Erić za 0:2. U 63. minuti Međumurac je sa 17 metara pokušao iz slobodnog udarca, a lopta opet ide preko vratiju. Najveći promašaj na utakmici dogodio se u 73. minuti, Kosir je doslovno poklonio loptu Eriću, ali najbolji strijelac 3. HNL - Istok u stopostotnoj šansi puca preko gola.
 
Već u 75. minuti Međimurje postiže treći pogodak, udarcem s 20-tak metara Nedelišće je od osvajanja županijskog kupa dodatno udaljio Karlo Težak. U ovom susretu kvaliteta nije bila presudna, već isključivo kondicijska i tehnička pripremljenost igrača u kojem su igrači Međimurja pokazali da su znatno ispred naših nogometaša te zasluženo ostvarili važnu pobjedu i mirno mogu dočekati drugu utakmicu.
 
Uzvratna utakmica na rasporedu je idući utorak (6. lipnja) od 17:30 sati na čakovečkom SRC-u Mladost. Prije toga, naša momčad odradit će u nedjelju 29. kolo u Jalžabetu.

NK Nedelišće - NK Međimurje 0:3 (0:1)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500
Suci: Jurčec (glavni), B. Križarić, Bacinger (pomoćni), Zobec (4. sudac) / delegat: Perko
 
Strijelci: 0:1 Slunjski 33', 0:2 Erić 63', 0:3 K. Težak 75'
 
Nedelišće: Kocijan, Levačić (od 64. Ericson), Kosir (od 88. Vibovec), Brlenić, Filipović, Marčec, Panić, Vizinger (od 46. Lukavečki), Mesarić, Međumurac, Bađari
 
Međimurje: Šafarić, Munivrana (od 88. M. Težak), Šimunić (od 90. Pintarić), Pajić, Režić, Hranilović, K. Težak, Erić (od 90. Dežđek), Oštrek (od 86. Deglin), Mesarić, Slunjski (od 78. Sabol)