Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Prvi put nakon 7 utakmica uspjeli održati mrežu netaknutom!

Još od prve polufinalne utakmice Kupa Međimurja odigrane 26. travnja kod Međimurca momčad Nedelišća nijednom nije izdržala 90 minuta bez primljenog pogotka, čak pet prvenstvenih i dvije kup utakmice do ovog gostovanja u Jalžabetu. Utakmicu pretposljednjeg kola pratilo je tek oko 100 gledatelja.

Nogometaši obiju momčadi izgledali su bezvoljno u ovom susretu koji o ničemu nije odlučivao, nakon tek nekoliko poluprilika u 40-tak minuta one ozbiljnije vidjeli smo u zadnjim minutama prvog poluvremena. Dotad tek izdvajamo pokušaj Zvonimira Panića glavom koji odlazi preko vratiju nakon što je Zoran Lukavečki ubacio iz slobodnog udarca izvedenog s bočne strane. U 43. minuti udarac Luke Brlenića obranio je domaći vratar Dejan Špicer.

Dvije minute kasnije Lukavečki je proigrao Ericsona koji dobro puca, ali Špicer je i to obranio. U sudačkoj nadoknadi još smo vidjeli pokušaj domaćeg Marka Hruška koji je završio preko vratiju. U nastavku utakmice igra je i dalje bila slaba, ali Nedelišće je zabijalo, a igrači Jalžabeta praktički su se brzo pomirili s porazom te nisu ni dolazili u prilike za pogodak. U 55. minuti na asistenciju Panića gornji kut naciljao je Nino Vizinger i s 18 metara lijepo pogodio za vodstvo 1:0.

U 64. minuti u ulozi asistenta bio je Lukavečki, a precizno pod samu prečku pucao je Ericson za udvostručenje vodstva Nedelišća. Nakon kombinacije Brlenića i Marka Bađarija u 72. minuti, potonji je uputio udarac prema golu kojeg je domaći vratar obranio. Već u 79. minuti Robert Cvetković je uspio povratiti izgubljenu loptu i proslijedio je do Bađarija, ovaj pronalazi Manuela Marčeca kojemu Špicer u prvom navratu brani, ali odbijenac je ipak mirno poslao u mrežu za 3:0.

Iz redova domaćih u 85. minuti se u izglednoj prilici našao Dario Sakač, ali pucao je pored vratiju. Pred nogometašima Nedelišća već u utorak je uzvratna utakmica finala Kupa Međimurja u gostima protiv čakovečkog trećeligaša Međimurja, a iduće subote na rasporedu je posljednje kolo MŽNL u kojem na Tratama gostuje Zadrugar iz Hrastovskog i protiv kojeg će se završiti još jedna sezona.

Rezultati 29. kola: Polet - Podravina 2:0, Zelengaj - Sloboda 7:1, Nedeljanec - Mladost Komet 1:2, Varteks - Međimurec 1:5, Pušćine - Rudar 2:2, Zadrugar - Sloga 2:2, Novi Marof - Plitvica 3:3


NK Jalžabet - NK Nedelišće 0:3 (0:0)
Igralište: SC Jalžabet, Jalžabet / Gledatelja: 100
Suci: Srnec, Novak, Tuksar / delegat: Kuščer

Strijelci: 0:1 Vizinger 55', 0:2 Ericson 64', 0:3 Marčec 79'

Jalžabet: Špicer, Žugec, Jerebič, Horvatić, Sakač, Hanc, Hruško, Bogović, Friščić, Car (od 59. Vrbek, od 76. Srpak), Pomper

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Kosir (od 80. Marciuš), Brlenić, Filipović (od 68. Vrček), Ericson, Panić (od 76. Cvetković), Vizinger, Međumurac (od 65. Marčec), Lukavečki, Bađari