Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Međimurje osvojilo kup, težak poraz Nedelišća u finalu

Otkako se finale Kupa Međimurja igra na dvije utakmice još nijedna momčad nije pretrpjela dva ovako uvjerljiva poraza kao Nedelišće ove sezone, i bez postignutog pogotka u 180 minuta. Nažalost. No, cilj u ovom natjecanju je ostvaren već samim plasmanom u završnicu ovog natjecanja.

Uzvratnoj utakmici odigranoj u Čakovcu prisustvovalo je tek oko 200 gledatelja, što je ispod svakog nivoa za finale županijskog kupa. Susret je od samog početka otišao u jednom smjeru, vrlo brzo bilo je jasno da Nedelišće ne može do senzacionalnog preokreta. U 12. minuti Međimurje dolazi u vodstvo pogotkom Stjepana Oštreka, a isti igrač bio je i strijelac drugog pogotka za domaćina.

Lopta odlazi između Zvonimira Panića i Nine Vizingera, a Oštrek izbija sam pred Karla Kocijana i poentira za 2:0 u 21. minuti. Naši nogometaši nisu imali rješenja protiv raspoložene čakovečke momčadi te je već u 30. minuti na semaforu stajao rezultat 3:0, ovog puta u strijelce se upisao Nenad Erić. U zadnjih desetak minuta prvog poluvremena bilježimo dvije prilike Nedelišća koje nisu iskorištene.

U 35. minuti Luka Brlenić izvodio je slobodan udarac i s 40-tak metara snažno pucao prema vrataru Međimurja Deanu Šafariću koji je obranio taj pokušaj. Dvije minute kasnije Manuel Marčec je proigrao Brlenića koji je ubacio do Borisa Kosira, ali on nije stigao do lopte. U nastavku utakmice domaćin je bio u opuštenijem izdanju i naša momčad lakše je dolazila do njihovih vratiju, ali realizacija je opet izostala.

Danijel Mesarić u 52. minuti proigrava Marčeca kojemu Šafarić u izglednoj prilici brani udarac. Oštrek je u 60. minuti mogao do hat-tricka, ali udarac glavom iz blizine obranio je Kocijan. Zatim Kosir propušta nove dvije prilike, u 65. minuti uposlio ga je Zoran Lukavečki, a samo minutu kasnije i Brlenić u još boljoj poziciji. U 69. minuti Kocijan je dobrom reakcijom obranio udarac Erića.

Do kraja susreta još vrijedi izdvojiti pokušaj domaćeg Emanuela Pintarića u 87. minuti koji odlazi vrlo blizu vratnice. Utakmica je završila sigurnom pobjedom Međimurja od 3:0 i s ukupnih 6:0 oni su po peti put u povijesti osvajači Kupa Međimurja. Pehare i medalje momčadima su uručili čelnici Međimurskog nogometnog saveza predvođeni predsjednikom Matom Kljajićem.

Čestitke NK Međimurju na zasluženo osvojenom naslova prvaka! Našoj momčadi pod vodstvom Nenada Marčeca u subotu u posljednjem kolu MŽNL u goste dolazi Zadrugar. Kao finalist županijskog kupa Nedelišće se automatski plasiralo u pretkolo Hrvatskog kupa u kojem je među 32 kluba koji nisu nositelji pri vrhu po koeficijentu uspješnosti.


NK Međimurje - NK Nedelišće 3:0 (3:0)
Igralište: SRC Mladost, Čakovec / Gledatelja: 200
Suci: Zobec (glavni), Horvat, Šupljika (pomoćni), Filipić (4. sudac) / delegat: Bacinger

Strijelci: 1:0 Oštrek 12', 2:0 Oštrek 21', 3:0 Erić 30'

Međimurje: Šafarić, Munivrana (od 46. Deglin), Šimunić, Pajić, Branilović, Režić, K. Težak, Erić (od 77. M. Težak), Oštrek (od 77. Pintarić), Mesarić (od 25. Sabol), Slunjski (od 82. Dežđek)

Nedelišće: Kocijan, Mesarić, Levačić, Panić, Vizinger (od 84. Vrček), Brlenić, Lukavečki (od 80. Špicar), Ericson (od 46. Vibovec), Marčec, Međumurac (od 88. Cvetković), Kosir

Foto: eMedjimurje.hr / NK Nedelišće