Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Hrvatski i međimurski kup: Što očekivati?

Pred nogometašima Nedelišća opet je sudjelovanje u tri službena natjecanja - 4. HNL Čakovec-Varaždin, Kupu Međimurja i Hrvatskom kupu. Zahvaljujući još jednim odigranim finalom županijskog kupa po šesti put stekli smo pravo nastupa u završnici Hrvatskog kupa i ovo je posljednja prilika da iskoristimo pogodnosti osvojenih bodova u uspješnoj sezoni 2012./2013.

S tri boda na tablici uspješnosti klubova smo 31. u ukupnom poretku u kojem je 77 klubova s osvojenim bodovima u posljednjih pet sezona. To i nije tako bitno, od klubova sudionika kupa u novoj sezoni 2017./2018. ukupno smo 24., a od 32 momčadi u pretkolu na 8. mjestu, što nam donosi lakše protivnike u slučaju prolaska u šesnaestinu finala. Pretkolo vjerojatno nikad nije bilo teže i trebat će nam puno sreće na ždrijebu da izbjegnemo klubove iz višeg ranga.

Ždrijeb pretkola održat će se 20. srpnja (četvrtak) u Zagrebu u prostorijama Prve HNL s početkom u 13:30 sati. Minimalno pet klubova je na listi onih koje bi svakako trebalo izbjeći i doma i vani, jer između ostalih vrebaju novi prvoligaš Rudeš, drugoligaši Gorica, Sesvete, Novigrad, te novi drugoligaš Varaždin. Uz njih, još je osam trećeligaša, jedanaest četvrtoligaša i šest petoligaša. Ždrijeb nije dirigiran, svaki može izvući svakog. Pretkolo je na rasporedu u srijedu, 23. kolovoza.

Već sad su poznati potencijalni protivnici u šesnaestini finala u slučaju pobjede u pretkolu, i ako u toj prvoj utakmici budemo uspješni u goste nam dolazi jedna od ovih momčadi: Cibalia, Zadar, Inter-Zaprešić, Zagreb, Vinogradar, GOŠK, Šibenik ili Zelina. Sve ovisi o ždrijebu i raspletu pretkola. Tek tada ćemo razmišljati o mogućem ponovnom plasmanu u osminu finala, kao prije pet godina. Slično kao 2015. kad smo nakon odličnog ždrijeba propustili veliku šansu za prolazak pretkola.


Samo mjesec dana nakon finala poznat je ždrijeb nove sezone Kupa Međimurja u kojoj je Međimurje branitelj naslova prvaka, a Nedelišće opet ulazi kao drugi nositelj natjecanja. U kupu se natječe ukupno 71 klub, u 1. kolu 46 klubova razigrava za 2. kolo u kojem se uključuje 9 klubova, a 16 pobjednika u 2. kolu bit će domaćini 16-orici nositelja u šesnaestini finala. Za nas je važan gornji dio ždrijeba, pobjednik susreta 1. kola Otok - Jedinstvo (NSD) igrat će protiv Spartaka, i to su tri moguća protivnika na početku.

Od nositelja u četvrtfinalu se možemo susreti sa Sokolom, čakovečkom Slogom i Plavima, a kao i prošle sezone u polufinalu je opet moguć dvoboj s Međimurcem, ali pred njima je težak put do tamo. Od nositelja prijete im Dinamo (P), Trnava i Centrometal, a od ostalih neugodnijih protivnika tu su još Rudar, Podturen i Graničar (K). U prvom dijelu donjeg dijela ždrijeba od nositelja su smješteni Mladost (Pal.), ČSK, Polet (P) i Šenkovec, a od ostalih Mladost Komet, Mladost (SM) i novi četvrtoligaš Dinamo (D).

U drugom dijelu također bi moglo biti zanimljivo vidjeti može li netko zaustaviti Međimurje koje se pretplatilo na finala. Njima od nositelja do četvrtfinala prijete Omladinac (NSR), od kojeg su zamalo ispali prošle sezone, Sloboda (S) i Mladost (I), a od ostalih klubova iščekuje se iskorak snažnog Poleta (SMnM) u kupu i Pušćina. U ovoj sezoni nova ekipa je NŠ Međimurje-Čakovec s juniorima. Sve do polufinala igra se jedna utakmica i iznenađenja su u 90 minuta vrlo moguća i svake sezone se događaju.

Mi ćemo se kao i uvijek potruditi da ne razočaramo svoje vjerne navijače te da im pružimo nove razloge za slavlje.