Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

U Jalžabetu blijedi u polufinalu, a raspoloženi u borbi za 3. mjesto

Nogometaši Nedelišća u subotu i nedjelju gostovali su na Pan kupu, prijateljskom turniru u organizaciji nogometnog kluba Jalžabet, gdje su uz domaćina i našu momčad još zaigrali novi četvrtoligaš Bednja iz Beletinca i novi varaždinski županijski prvoligaš Polet iz Tuhovca.

U prvom polufinalnom susretu Jalžabet je s visokih 5:1 svladao momčad Poleta. Zatim su snage odmjerili Bednja i Nedelišće, a Beletinčani su golovima iz igre u 10. minuti i iz slobodnog udarca u 30. minuti ostvarili pobjedu 2:0. Iskoristili su obje svoje prilike u prvom dijelu, dok isto našima nije uspjelo.

U nastavku je iz dvije dobre prilike Bednja mogla i do trećeg pogotka, no jednom im se ispriječio vratar naše momčadi, a desetak minuta kasnije i stativa. Sredinom drugog poluvremena za Nedelišće nije dosuđen kazneni udarac, a do kraja utakmice više nije bilo pogodaka i bili su poznati parovi razigravanja za plasman.

Završnica turnira odigrana je u nedjelju, a u utakmici za 3. mjesto pravu golijadu gledateljima su priredili Polet i Nedelišće. Naši nogometaši golovima u 10. i 20. minuti poveli su s 2:0, momčad iz Tuhovca zatim smanjuje zaostatak, a u 31. minuti Nedelišće zabija za 3:1 i tim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

Naša momčad povećala je prednost na 4:1 već u 47. minuti, protivnik zatim zabija iz kaznenog udarca za 4:2. Od 58. do 73. minute Nedelišće postiže još četiri pogotka za uvjerljivu prednost 8:2, a Polet u 77. minuti postavlja konačnih 8:3. Čestitke domaćinu Jalžabetu koji je u finalu s 5:0 bio bolji od Bednje.

Utakmicama je prisustvovalo oko 150 gledatelja, a sudačku trojku činili su Dražen Rohtek, Dubravko Pavlić i Vladimir Kapeš. Pred nogometašima Nedelišća sada su prijateljske utakmice u Novom Selu Rok protiv Omladinca u petak (4. kolovoza) i kod kuće protiv beletinečke Bednje u subotu (5. kolovoza).