Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Bez iznenađenja, lagana pobjeda Intera u Nedelišću

Kišovito vrijeme donekle je upropastilo svojevrsni praznik nogometa u Nedelišću, ne igra se svaki dan šesnaestina finala Hrvatskog kupa. Obilne oborine proteklih su dana znatno natopile dobro pripremljeno igralište na Tratama, ali uvjeti za igru bili su zadovoljavajući, za razliku od brojnih prvoligaških i drugoligaških terena.

Faze natjecanja koje se igraju na jednu utakmicu prilika su malim klubovima da pokušaju svladati objektivno jače protivnike, dokazalo je to i Nedelišće nekoliko puta u zadnjih 20-tak godina, ali ovog puta nije bilo iznenađenja. Naši nogometaši mogli su šokirati Inter iz Zaprešića već u 2. minuti, nakon ubačaja Zvonimira Panića visoko preko gola loptu šalje Andrej Nemet, vrijedi žaliti za tom prilikom.

Gosti su mnogo opasnije uzvratili u 10. minuti, iz slobodnog udarca pokušao je Igor Postonjski, ali lopta od bloka odlazi u korner. Ubrzo je Inter poveo, Nenad Vibovec skrivio je prekršaj, a Postonjski drugi put nije promašio iz slobodnjaka, prebacio je živi zid i u 14. minuti pogodio mrežu za 0:1. U 30. minuti vrlo dobar pokušaj Komnena Andrića još sjajnije je obranio domaći vratar Karlo Kocijan.

Nedelišće se dobro držalo sve do kraja prvog poluvremena, tad je uslijedio pad. Nino Vizinger je u 43. minuti izgubio loptu kod aut linije pri sredini terena, Nino Pintarić se poskliznuo, a Andriću se otvorio put prema Kocijanu kojeg je dovršio pogotkom za 0:2. Samo dvije minute kasnije opet je Kocijan bio nemoćan, ovog puta se pred njim našao Vlatko Blažević i matirao ga za tri pogotka zaostatka.

U nastavku je naša momčad nešto lakše dolazila do protivničkih vratiju, ali udarci koji su išli prema Anti Mrmiću bili su većinom bezopasni. Inter je povećao prednost u 57. minuti pogotkom Filipa Fumića koji je samo dvije minute ranije ušao u igru. Situacija se za Nedelišće dodatno pogoršala u 64. minuti kad je Pintarić isključen zbog rušenja igrača u izglednoj poziciji za pogodak.

Zaprešićani su ubrzo iskoristili brojčanu nadmoć i potvrdili uvjerljivu pobjedu, za konačnih 0:6 pobrinuo se Marko Bencun golovima u 67. i 73. minuti. Među ranije spomenute bezopasne udarce Nedelišća ulaze pokušaji Panića i Nemeta, a nešto opasniji bio je udarac Mladena Filipovića u 80. minuti koji je otišao preko vratiju. I utakmica je završena s igračem manje i šest lopti u mreži Kocijana.

Nogometaši Intera opravdali su status favorita i zasluženo ostvarili pobjedu nakon što su dominirali cijelim tokom utakmice te nisu ostavljali puno prostora Nedelišću za eventualna iznenađenja. Trener Krešimir Šenji prvi službeni poraz doživio je protiv prvoligaša, no za nas su puno važniji prvenstvo i županijski kup, a već u nedjelju na rasporedu je neugodno gostovanje u Domašincu.

Rezultati 1/16 finala: Borac - Dinamo 0:6, Vrbovec - Rijeka 1:3, Oriolik - Hajduk 0:3, Croatia - Slaven Belupo 0:1, Bedem - Lokomotiva 0:3, Sesvete - Split 3:0, Nehaj - Osijek 0:6, Đakovo Croatia - Istra 1961 0:4, Slavonija - Zadar 1:2, Bjelovar - Zagreb 2:3, Zagora - Šibenik 0:3, Novigrad - Zelina 5:1, odgođeno: Varaždin - Cibalia (18.10.), Rudeš - Vinogradar i Gorica - GOŠK (04.10.)


NK Nedelišće - NK Inter-Zaprešić 0:6 (0:3)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500
Suci: Pečarić, Ambrinac, Marić, Cindrić / delegat: Matošić

Strijelci: 0:1 Postonjski 14', 0:2 Andrić 43', 0:3 Blažević 45', 0:4 Fumić 57', 0:5 Bencun 67', 0:6 Bencun 73'

Crveni karton: Pintarić (Nedelišće) 64'

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Nemet, Panić, Vizinger (od 52. Mandić), Vibovec (od 58. Levačić), Mesarić (od 76. Špicar)

Inter-Zaprešić: Mrmić, Mamić (od 61. Tomičić), Dalić, Komorski, Postonjski, Blažević, Haramustek, Andrić (od 46. Gadže), Čirjak, Šarić (od 55. Fumić), Bencun