Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Krznar s dva gola i asistencijom nanio Nedelišću prvi poraz

Ispred nogometaša Nedelišća je pravi niz svakakvih derbija, a prvi je odigran u Domašincu kod Dinama pred oko 350 gledatelja. Oba kluba ušla su u ovaj susret bez poraza u dosadašnjem dijelu prvenstva, no naši igrači zapeli su na jednom od neugodnijih gostovanja u ligi, iako je protivniku ovo prva sezona u ovom rangu.

Ulazak u utakmicu nije bio dobar, već u 13. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, Matija Antunović prekršajem u šesnaestercu zaustavio je najopasnijeg igrača Dinama, kapetana Stjepana Krznara. Isti igrač bio je i izvođač, ali Karlo Kocijan obranio je njegov udarac. Iz prvog dijela još vrijedi izdvojiti dobar nastup 16-godišnjeg Borne Petrovečkog u službenom debiju za seniore.

Na početku drugog poluvremena mogli smo odvesti utakmicu u svom smjeru, Andrej Nemet je u 48. minuti proigrao Nenada Vibovca koji ubacuje do Nine Vizingera, a on glavom šalje loptu preko vratiju. Promašaj je brzo došao na naplatu, Krznar je u 55. minuti matirao Kocijana za prednost Dinama. Minimalan zaostatak stajao je sve do zadnjih minuta kad domaćin potvrđuje pobjedu.

U 88. minuti je Kocijan skrivio kazneni udarac, a iz drugog pokušaja na utakmici Krznar je pogodio mrežu s 11 metara. Prvo ime i junak momčadi Dinama sudjelovao je i kod trećeg pogotka, u trećoj minuti nadoknade Krznar je ubacio iz slobodnog udarca, a Matija Antonović najprije pogađa prečku, ali slabom reakcijom naših igrača on još jednom dolazi do lopte i zabija za konačnih 3:0.

Uz spomenuti pokušaj u prvim minutama drugog dijela, Nedelišće je desetak minuta kasnije zaprijetilo i preko Nemeta koji je izveo slobodan udarac, a pred golom Dinama loptu u korner izbija domaći igrač. Pred nama su vrlo važne utakmice i bit će još teže ako igrači na terenu nastave djelovati kao "razbijena vojska", a ne kao prava momčad. U srijedu kup utakmica u Orehovici protiv Croatije.

Rezultati 6. kola: Polet - Sloboda 5:0, Rudar - Plitvica 3:0, Zelengaj - Međimurec 0:6, Sloga - Mladost Komet 2:1, Bednja - Podravina 2:1, Novi Marof - Jalžabet 2:2, Nedeljanec - Pušćine 6:1


NK Dinamo - NK Nedelišće 3:0 (0:0)
Igralište: Kokotov vez, Domašinec / Gledatelja: 350
Suci: Jelić, Rohtek, Vitez; delegat: Sokač

Strijelci: 1:0 Krznar 55', 2:0 Krznar (11 m) 88', 3:0 Antonović 90+3'

Dinamo: Fodor, Bihar, Antonović, Krznar, Dominić, Bađari, Petak, Marković (od 70. Hlišć), Ribić (od 88. Papak), Kovač, Drožđek

Nedelišće: Kocijan, Levačić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar (od 78. F. Vibovec), Nemet, Vizinger (od 57. Međumurac), Mesarić, Petrovečki (od 46. N. Vibovec)

Foto: eMedjimurje.hr / NK Nedelišće