Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Minimalno slavlje u Orehovici za prolaz u četvrtfinale kupa

Tri dana nakon teškog, ujedno i prvog poraza u prvenstvu upisanog u gostima u Domašincu uslijedila je utakmica osmine finala Kupa Međimurja. Pred oko 150 gledatelja uspješno je odrađeno gostovanje u Orehovici kod županijskog drugoligaša Croatije koja je u svom prvenstvu u prvih šest kola ostvarila maksimalan učinak.

Pred domaćim vratima bilo je opasno već na samom početku, u 2. minuti iz slobodnog udarca na oko 20 metara zaprijetio je Goran Međumurac, a desetak minuta kasnije isti igrač opet pokušava iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko vratiju. Međumurac je zatim u 33. minuti pucao s ruba šesnaesterca, ali van okvira gola, samo dvije minute kasnije sličan pokušaj Borisa Martinovića i isti ishod.

Bez pogodaka završilo je 1. poluvrijeme u kojem su igrači Nedelišća imali posjed lopte, dominirali, prezentirali pojedinačnu bolju kvalitetu u odnosu na protivnika, ali bez učinka. U nastavku je bilo mirno do polovice poluvremena, udarac Nenada Vibovca u 67. minuti obranio je vratar Croatije. Domaćin je u 70. minuti uputio opasan udarac iz daljine koji završava pored vratiju.

Nedugo nakon što je ulaskom u igru upisao službeni debi, Alen Labaš pucao je preko protivničkih vratiju, da bi u sljedećoj akciji uslijedila promjena rezultata. Luka Brlenić je ubacio, a Andrej Nemet se dobro snašao i pospremio loptu u mrežu u 75. minuti za vodstvo Nedelišća. Osvetilo se tako Croatiji silno odugovlačenje igre koje su prakticirali od početka susreta.

U 85. minuti propuštena je stopostotna prilika, domaći vratar izašao je daleko s vratiju, zaobišao ga je Brlenić i pogodio tek vanjski dio mreže kad je pred sobom imao prazan gol. Brlenić je u zadnjim minutama imao i pokušaj lobom, ali opet se zatresao krivi dio mreže. S minimalnom, ali važnom pobjedom od 1:0 izboren je prolaz u četvrtfinale gdje nas očekuje susret sa Slogom iz Čakovca.

Rezultati osmine finala: Plavi (Pek.) - Sloga (Č) 0:4, Trnava - Graničar (K) 2:1, Dinamo (P) - Rudar 0:0, 3:4, Mladost (SM) - Mladost Komet (Pr.) 2:2, 6:7, Polet (P) - Zasadbreg 77 0:1, Polet (SMnM) - Sloboda (S) 2:2, 3:5, Omladinac (NSR) - Međimurje igra se 04.10.

Parovi četvrtfinala: Nedelišće - Sloga (Č), Trnava - Rudar, Mladost Komet - Zasadbreg 77, Sloboda (S) - Omladinac / Međimurje


NK Croatia - NK Nedelišće 0:1 (0:0)
Igralište: NK Croatia, Orehovica / Gledatelja: 150
Suci: Velđi, Tuksar, Čurila; delegat: Korunić

Strijelac: 0:1 Nemet 75'

Croatia: Patarčec, Ivanušić (od 58. Kocijan), Hanžeković, Lehkec, Čurin, Hunjadi, Šafarić, L. Ružić, Krčmar, M. Ružić, Jelenić

Nedelišće: Kocijan, Mesarić, Antunović, Panić, Martinović, Filipović, Brlenić, Nemet (od 84. Špicar), Vizinger (od 68. Labaš), N. Vibovec (od 90. Petrovečki), Međumurac (od 79. Levačić)