Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Bez pobjednika u derbiju Nedelišća i Poleta, remi najrealniji ishod

Velik interes javnosti pobudio je derbi 7. kola u kojem su snage odmjerila dva vodeća kluba u prvenstvu, svetomartinski Polet i domaćin Nedelišće. Utakmici odigranoj po ugodnom jesenskom vremenu i u prekrasnom ambijentu prisustvovalo je oko 500 gledatelja, među kojima su bili i gostujući i domaći navijači, ali i neutralni ljubitelji dobrog niželigaškog nogometa.

Susret je bolje otvorila momčad Poleta, najbolji strijelac lige Tomislav Medved već se u 2. minuti našao pred našim vratima, udarac upućen iz blizine obranio je Karlo Kocijan. Sredinom poluvremena su oba vratara bila u opasnosti. Mladen Filipović pokušao je iz daljine u 25. minuti, ali ipak je bilo neprecizno. Udarac gostujućeg Nikole Ferlina u 27. minuti otišao je malo pored vratiju Nedelišća.

U sljedećoj akciji naši igrači prijete na drugoj strani terena, Goran Međumurac proigrao je mladog Bornu Petrovečkog koji je bio praktički neometan pred Dinom Jambresom, a lopta odlazi pored gola. Presudio je nedostatak iskustva u ovakvim situacijama. Polet je u prvih 45 minuta imao "sindrom Nedelišća", bili su konkretniji, konstantno prijetili na našoj polovici, ali bez učinka.

Gosti su i u 2. poluvrijeme ušli s udarcem na gol, kapetan Nikola Barat uputio je nezgodnu loptu u 47. minuti, ali Kocijan je upisao obranu. Zatim igrači Nedelišća na 20-tak minuta prebacuju posjed lopte u svoju korist s nekoliko prilika za pogodak. Međumurac je u 51. minuti dobro pucao izvan šesnaesterca, Jambres obranio, a odbijenu loptu Nenad Vibovec šalje preko vratiju.

Nogometaši Nedelišća poveli su u 58. minuti, nakon ubačaja Zvonimira Panića do lopte dolazi N. Vibovec i precizno pogađa mrežu za 1:0 i iskupljuje se za prethodni promašaj uz veliko slavlje domaćih igrača i navijača. N. Vibovec je još bio opasan za Polet prije i poslije pogotka, ali Jambres je obranio njegove udarce. Gosti su relativno brzo uspjeli izjednačiti rezultat za neizvjesnu završnicu.

Ferlin je pobjegao Branimiru Špicaru i sjurio se u šesnaesterac, gdje ga je prekršajem zaustavio Matija Antunović za kazneni udarac. S 11 metara precizan je bio Medved za 1:1, što je bio i konačan rezultat. Do kraja utakmice još izdvajamo pokušaj Medveda iz slobodnog udarca u 86. minuti kad je Nino Pintarić gotovo s gol-linije izbio loptu i nije dozvolio novu promjenu rezultata.

Obrana Nedelišća odradila je izniman posao zaustavivši Medveda koji je izuzev pokušaja na početku utakmice imao priliku zaprijetiti tek iz prekida. Konačni učinak nakon čak osam utakmica u tri različita natjecanja u rujnu je sljedeći: pet pobjeda, jedan remi, dva poraza. Iduće subote nova domaća utakmica i novi derbi, protiv susjednih Pušćina nedostajat će kartonirani Panić.

Rezultati 7. kola: Mladost Komet - Novi Marof 1:0, Podravina - Sloga 2:0, Sloboda - Rudar 0:0, Pušćine - Dinamo 0:0, Jalžabet - Nedeljanec 0:0, Međimurec - Bednja 0:1, Plitvica - Zelengaj 7:4


NK Nedelišće - NK Polet 1:1 (0:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 500
Suci: Kolarić, Križarić, Zobec; delegat: Kuščer

Strijelci: 1:0 N. Vibovec 58', 1:1 Medved (11 m) 67'

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet (od 82. Mandić), Vizinger (od 46. Panić), Međumurac (od 72. A. Labaš), Petrovečki (od 46. N. Vibovec)

Polet: Jambres, M. Karlovčec (od 74. Goričanec), Vinko (od 90. K. Karlovčec), Barat, Ferlin, Horvat, Medved, Cvetković, Mlinarić, Herceg (od 63. Radiković), Turk

Foto: NK Nedelišće / eMedjimurje.hr