Notice: Undefined variable: baseurl in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/responsive-tables/responsive-tables.php on line 17

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/kacunin/public_html/nk-nedelisce/plugins/content/igallery/igallery.php on line 15

Sigurna pobjeda protiv Pušćina, prvijenac Petrovečkog

U 8. kolu 4. HNL Čakovec-Varaždin na Tratama je gostovalo Pušćine, a iako je protivnik posljednji na tablici očekivao se veći otpor s obzirom da se radi o susjednom derbiju. Utakmici odigranoj po sunčanom, ali prohladnom vremenu prisustvovalo je 300-tinjak gledatelja.

Igrači Nedelišća ušli su angažirano u utakmicu s ciljem da u što ranijoj fazi odvedu susret u svom smjeru, tako je već u 6. minuti Nenad Vibovec lijepo proigrao Luku Brlenića koji puca u spremnog gostujućeg vratara Dejana Kolara. Nekoliko minuta kasnije na udarac izvan šesnaesterca ohrabrio se Borna Petrovečki, ali dobar pokušaj obranio je Kolar. Zatim je zaprijetio i protivnik.

U 14. minuti pokušaj Antona Markovića iz slobodnog udarca odlazi pored vratiju. Samo dvije minute nakon toga na drugoj strani Petrovečki opet pokušava na sličan način, ali ovog puta lopta s prave strane ide uz vratnicu za vodstvo Nedelišća 1:0. Prvi je ovo pogodak ovog 16-godišnjaka u seniorskom dresu našeg kluba, zasigurno i jednog od najmlađih strijelaca u povijesti službenih natjecanja.

Prednost je uvećana u 35. minuti, slavonska veza urodila je pogotkom, na asistenciju Mladena Filipovića mrežu je zatresao Andrej Nemet. Pred kraj poluvremena Robert Punčec sjurio se prema našem vrataru Karlu Kocijanu i pucao pored vratiju te se na odmor odlazi s 2:0 u korist domaćina. U ranoj fazi nastavka Nedelišće već dolazi do uvjerljive prednosti i riješava pitanje pobjednika.

Nakon kombinacije Gorana Međumurca i Brlenića strijelac za visokih 3:0 u 53. minuti bio je Matija Antunović. Igrači Nedelišća ni tu nisu stali, u 68. minuti na asistenciju Borisa Martinovića pogodak za 4:0 postigao je Nino Vizinger, deset minuta nakon ulaska u igru. Do kraja još bilježimo pokušaj Punčeca koji u 80. minuti još jednom ne uspijeva pogoditi mrežu i ublažiti slabo izdanje Pušćina.

4:0 bio je konačni rezultat, a Nedelišće je bez dvostrukih strijelaca i asistenata pokazalo svu svoju raznolikost u igri. Iduće nedjelje slijedi gostovanje u Jalžabetu koji se smjestio u sredini tablice.

Rezultati 8. kola: Polet - Rudar 2:0, Zelengaj - Sloboda 2:2, Sloga - Međimurec 3:5, Bednja - Plitvica 5:0, Novi Marof - Podravina 1:3, Nedeljanec - Mladost Komet 2:3, Dinamo - Jalžabet 3:0


NK Nedelišće - NK Pušćine 4:0 (2:0)
Igralište: SRC Trate, Nedelišće / Gledatelja: 300
Suci: Pavlić, Kapeš, Rohtek; delegat: Lesjak

Strijelci: 1:0 Petrovečki 17', 2:0 Nemet 35', 3:0 Antunović 53', 4:0 Vizinger 68'

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić (od 74. Levačić), Filipović (od 74. F. Vibovec), Martinović, Špicar, Nemet, N. Vibovec (od 63. Mesarić), Međumurac (od 65. Mandić), Petrovečki (od 58. Vizinger)

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan, Posavec, Marković, Horvat (od 65. Novak), Požgaj, Božić (od 65. K. Fekonja), Petrić